2203/155
Alfred Märtens (f. Hyrup Skov 1888, d. Karup 1936)
Sankthansaften. Sign. A. Märtens Juelsminde 1919. Olie på lærred. 32×54,5.
Behov for rensning og opstramning. Minimale huller og afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag