2432/54
Kinesisk tableau af delvis forgyldt og emaljeret sølv i form af miniature have med pagoder, figurer og koral, stående på udskåret og gennembrudt stand aftræ, monteret på yderligere stand af træ. I tilhørende transportkasse. Qing. 19. årh. H. 43. Transportkasse H. 55,5. B. 34. D. 27.
Løse dele af bladværk medfølger. Glasmontre mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ingen garanti for mangler og mindre skader.
Vurdering
295626 | ||
1160775 | ||
1113530 | ||
1160775 | ||
879399 | ||
313670 |