2432/​54

Kinesisk tableau af delvis forgyldt og emaljeret sølv i form af miniature have med pagoder, figurer og koral, stående på udskåret og gennembrudt stand aftræ, monteret på yderligere stand af træ. I tilhørende transportkasse. Qing. 19. årh. H. 43. Transportkasse H. 55,5. B. 34. D. 27.

Løse dele af bladværk medfølger. Glasmontre mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ingen garanti for mangler og mindre skader.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

295626 1.250 DKK
1160775 1.200 DKK
1113530 1.150 DKK
1160775 1.100 DKK
879399 1.050 DKK
313670 1.000 DKK