2432/​53

Sydeuropæisk sideboard af egetræ, front med fire paneldøre af lyst træ indlagt med perlemor og ben i form af blomster og ornametik. Delvis 17. årh og ca. 1900. H. 92. L. 213. D. 58.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Paneldørene er fra 17. årh. det øvrige af møblet er antageligt senere og fra ca. 1900.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1025842 2.100 DKK
1106071 2.000 DKK