2432/​54

Kinesisk tableau af delvis forgyldt og emaljeret sølv i form af miniature have med pagoder, figurer og koral, stående på udskåret og gennembrudt stand aftræ, monteret på yderligere stand af træ. I tilhørende transportkasse. Qing. 19. årh. H. 43. Transportkasse H. 55,5. B. 34. D. 27.

Løse dele af bladværk medfølger. Glasmontre mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ingen garanti for mangler og mindre skader.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

295626 1.400 DKK
313670 1.350 DKK
885624 1.300 DKK
295626 1.250 DKK
1160775 1.200 DKK
1113530 1.150 DKK
1160775 1.100 DKK
879399 1.050 DKK
313670 1.000 DKK