2436/777
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med stel af mahogni og sko af messing, betrukket med sort alcantara. 1940'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Ombetrukket. Et let løst bagben med revne.
Vurdering