2110/51
Yu Huiying, 19. årh.
Kinesisk scroll, paladssceneri, seglsigneret og dateret “Bingxu” - 1886. Gouache på silke. Billedfelt 85×41 cm.
Aldersrelaterede spor, mindre fugtskjolder og pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag