2139/77
Fransk Charles X kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende ung kvinde. 19. årh.s midte. H. 43. B. 31. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag