2419/59
Svensk vitrineskab af bemalet træ, buet top, overdel med glasdør med sprosser bag hvilken hylder, underdel med to døre. Barok form, 20. årh. H. 208. B. 102. D. 36.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag