Fernand Léger, efter (f. Argentan 1881, d. Gif-sur-Yvette 1955)
Uden titel. Tryksign. F. Leger 20. 184/200. Litografi i farver. Bladstørrelse 79×56.
Original stand. Papiret er gulnet med en mørkere rand langs kanten. Undersøgt i ramme.