2442/929
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på otte stole med stel af massivt eg. Sæde betrukket med hhv. gul uld og velour. Udført og mærket hos Stolefabrikken Lindebjerg. 1970'erne. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Sæder med forskellige betræk.
Vurdering
903087 |