1946/13
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
En gammel fisker ordner nettene. Sign. M. A. Olie på lærred. 35×29,5.
Enkelte retoucheringer. Områder med tyndere farvelag.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag