2120/29
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive med plaketter af hvid emalje med blå romertal. Værket stemplet Deniere a Paris. Rokoko form, 19. årh. H. 30. B. 23. D. 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag