2445/​126

Jokum Edvard Jacob Sikemsen (f. Qaqortoq 1906, d. sst. 1976)

Grønlandsk figur af udskåret træ. Sign. JS. Unik. H. 20.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Naturlige revner i træet.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

941081 1.550 DKK
66164 (Autobud) 1.500 DKK
941081 1.450 DKK
66164 (Autobud) 1.150 DKK
941081 1.100 DKK
66164 1.050 DKK
164524 1.000 DKK