2445/126
Jokum Edvard Jacob Sikemsen (f. Qaqortoq 1906, d. sst. 1976)
Grønlandsk figur af udskåret træ. Sign. JS. Unik. H. 20.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Naturlige revner i træet.
Vurdering
Hammerslag
941081 | ||
66164 (Autobud) | ||
941081 | ||
66164 (Autobud) | ||
941081 | ||
66164 | ||
164524 |