2119/1002
Carl Halier (f. 1873, d. 1948)
Rund vase af stentøj dekoreret med okdsblodsglasur med turkisgrønne elementer. Sign. monogram, 1–11 1931. Kgl. P. H. 22,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
42 bud