2023/811
Helgo Jørgensen (f. 1886, d. 1973)
Komposition med to mænd og en nøgen model. Sign. Helgo. Olie på lærred. 115×93.
Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Talrige krakeleringer. Enkelte afskalninger,
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag