2045/369
Dansk Louis XVI spejl og konsol af mahogni og guldstafferet træ, udskåret med rosetter. 18. årh.s slutning. Spejl H. 134. B. 64. Konsol H. 79. B. 79. D. 43.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag