12139/118
Oiva Toikka (f. Viipuri, Finland 1931)
To fugle af farvet glas, Crested Kinglet Hippiäinen Blue 1988. En sign. O. Toikka Nuutajärvi. H. 6,2. L. 3,9. (2)
Sælger oplyser: Begge i perfekt stand. Signeret med hvid farve, hvilket gør signaturen vanskelig at se på et foto.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud