2005/303
Renæssance ske af sølv, dråbeformet laf graveret med kronhjort, initialer og årstal, kort skaft støbt med figur. Utydeligt stemplet. 17. årh. Vægt ca. 30 gr. L. 10,8.
Kraftigt pudset med slid på gravering. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag