Dansk flisebord af bemalet træ, plade med Kellinghusen fajancefliser dekoreret i blåt med landskaber og arkitektur, front med skuffe, hver side med udtræksplader. 18. årh.s slutning. H. 78. B. 112. D. 70.
Restaureret. Brugsslitage. Ridser og mærker. Oprindelig og senere retoucheret bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
12 bud