2103/259
Stephan Abel Sinding (f. Trondheim 1846, d. Paris 1922)
Tre relieffer af biscuit hver 30×16 cm, samt figur af brændt ler, Den fangne Kvinde med Barn, Sign. Stephan Sinding samt stemplet L.P: Jørgensen L. 19 cm. (4)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag