2119/​1022

Dansk møbeldesign

Sæt på to skabe af eg, front med skydelåger. Indvendig med hylder. H. 87. B. 80. D. 40. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Kategori
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.000 DKK