2432/843
Niels Koefoed (, Møbeldesigner)
Ellipseformet gateleg spisebord af teak med klapper med integrerede samlinger. Stel med seks V-formede ben. Model 304. Udført hos Koefoeds Møbelfabrik. 1960'erne.H. 72. L. 72/134/195. B. 130.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering