1414/1702
“Patricia”, “Fransk lilje” m.m. En samling sølv og sterlingsølv bestående af bæger samt diverse bestik- og serveringsdele. W. & S. Sørensen, Cohr m.fl. Vægt ekskl. dele med stål ca. 1685 gr. (54)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Graveringer. Enkelte dele med defekter.
Varia, 3. april 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud