2132/​560

Dansk møbeldesign

“ATBO”. Fire bogkasser af mahogni med flytbare hylder, samlet med synlige sinker. Udført hos AT-BO reolen. H./B. 70. D. 34. (4)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Fire ophængslister medfølger.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK