2132/560
Dansk møbeldesign
“ATBO”. Fire bogkasser af mahogni med flytbare hylder, samlet med synlige sinker. Udført hos AT-BO reolen. H./B. 70. D. 34. (4)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Fire ophængslister medfølger.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag