2123/8575
Kuznetsov Porcelainsfabrik
Russisk tekop af porcelæn i form af en samovar, dekoreret i sort og guld på hvid grund, med tilhørende låg. Kuznetsov Porcelainsfabrik, 20. årh.s begyndelse. H. 19.
Alders- og brugsslitage i form af slidt guld og sort. Behov for vask.
Russisk tema, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud