2115/733
Spisebord af massiv pommersk fyr. Udgået 1980'erne fra Anton Dam. H. 74. L. 200. B. 100.
Fremstillet af nedrivningstømmer fra meget gamle bygninger, f.eks. det gamle blå- og gule pakhus ved Toldboden, der kan dateres til 1700-tallet.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||