Félix Brissot de Warville (f. Véron 1818, d. Versailles 1892)
“Fra Versailles”. Adelige folk spadserer i parken. Sign. F. Brissot. Olie på lærred. 25×32,5.
Udstillingsmærkat på bagsiden af rammen.
Retoucheringer. Enkelte nålehuller i hjørner. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. februar 2023
17 bud