12039/196
P. W. Johannsen (efter Nikolai Astrup) (f. Asel i Hessen 1870, d. København 1957)
Sommernat. Tryksign. Litografi i farver. Lysmål 60×70. Rammemål 69×78.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag