2004/15
Kolossal kinesisk famille verte vase af porcelæn, balusterformet dekoreret med drager der jagter den brændende perle i felter, palmeblads bort, forneden bort med fugl føniks og design. Ringhanke båret af dragehoveder. Top rand mærket Jiajing, men 20. årh. H. 91 cm. Stand af træ inkl.
brændingsfejl
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud