1948/93
Kinesisk kunstner, ca. 1900
Tre scrolls med eksotiske fugle. Usign. Gouache på silke. Monterede på pap og indrammede. Lysmål 122×25 cm. (3
Fremstår med alders- og brugsslitage. Pletter og “løbere”.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag