1948/​93

Kinesisk kunstner, ca. 1900

Tre scrolls med eksotiske fugle. Usign. Gouache på silke. Monterede på pap og indrammede. Lysmål 122×25 cm. (3

Fremstår med alders- og brugsslitage. Pletter og “løbere”.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK