2015/249
Carl Olsen (f. København 1818, d. sst. 1878)
Fiskere sætter ud en tidlig morgenstund. Sign. C. Olsen 58. Olie på lærred. 22×30. Uindrammet.
Én reparation/lap på bagsiden. Krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud