2132/160
Burmesisk skål af sølvholdigt metal, rigt drevet med figurer og ornamentik. Vægt ca. 268 g. 20. årh. H. 9. Diam. 11.
Trykket form. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud