2340/28
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Kystparti med brusende bølger. Sign. Chr. Blache, datering delvist synlig under rammekanten. Olie på lærred. 24×37.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag