2103/128
Rektangulært Louis XVI spejl af mahogni, prydet med bronzerede skæringer i form af guirlande og perlestaf. Ca. 1800. H. 86. B. 36,5.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud