2441/219
Kinesisk water pot af brunglaseret porcelæn, i bunden Kangxi mærke i underglasur blå, men 20. årh. H. 10 cm Diam. 12,5 cm.
Glasurafslag på øvre rand. Ridser i glasuren.
Fra
i
Vurdering
1135064 |