12032/176
Gruekedel af kobber med to hanke, bund med påsat kantliste. 19. årh. H. 24. Diam. 41.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparationer/lodning.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag