Anette Harboe Flensburg (f. Kolding 1961)
“House of Past and Future l”, 2006. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 181×120. Uindrammet.
Udstillet: “Anette Harboe Flensburg - House of Night and Day”, Galleri Christina Wilson, København, 2006, geng. i kataloget. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020