Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Sign. Jorn, 3/5 56. Udgivet af Asger Jorn og Permild & Rosengreen, København. Trykt hos Permild & Rosengreen, København. Tilstandstryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 78×54. Uindrammet.
Litteratur: Van de Loo 192. Proveniens: Verner Permild, København. Herefter nedarvet i familien.
CoBrA, 13. december 2022
12 bud