2437/​940

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“GE 375”. Tre-personers additionssofa af massivt egetræ, ryg med tremmer, løse hynder med lyst møbelstof. Udført hos Getama, Gedsted. Tegnet 1970. L. 215. (3)

Litteratur: Mobilia nr. 178/79, 1970

Samlebeslag medfølger. Brugsslitage. Ridser og mærker. Pletter på betræk.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?