2115/287
Engelsk kommode af mahogni rigt prydet med intarsia, front med fire skuffer, beslag af messing, top dekoreret med tandsnit. Empireform. 20. årh. H. 100. B. 124. D. 55.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag