2414/2065
Eterna Matic, ref. 3925086 af doublé. Mekanisk værk med automatisk optræk. Forgyldt lænke med foldespænde. Omkreds ca. 17 cm. Ø 18 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag