2022/32
Ampel af patineret messing med kuppel af klart glas. 20. årh.s begyndelse. H. 42. Diam. 20.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag