2448/​849

Christian Hvidt (f. 1946)

Reolvæg af massiv eg, bestående af seks bogreoler og tre skabe på fastmonteret sokkel. Udført og mærket hos Søborg Møbelfabrik. (9)

Mål:

Tre bogreoler: H. 38. B. 90. D. 31. Tre bogreoler: H. 76. B. 90. D. 31. Tre skabe: H. 83. B. 90. D. 47.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Bagbeklædning med udskårethuller. En bagbeklædning med monteret stikkontakt.

Vur­dering

8.000–12.000 DKK

Hammerslag

34 bud

1171834 19.000 DKK
1171182 (Autobud) 18.500 DKK
1171834 18.000 DKK
1171182 17.500 DKK
1171834 17.000 DKK
1171182 16.500 DKK
1171834 16.000 DKK
1171182 (Autobud) 15.500 DKK
1171834 15.000 DKK
1171182 (Autobud) 14.500 DKK
1171834 14.000 DKK
1171182 (Autobud) 13.500 DKK
1171834 13.000 DKK
1171182 (Autobud) 12.500 DKK
1171834 12.000 DKK
1171182 (Autobud) 11.500 DKK
1171834 11.000 DKK
1171182 (Autobud) 10.500 DKK
1171834 10.000 DKK
1171182 (Autobud) 9.500 DKK
1171834 9.000 DKK
1171182 (Autobud) 8.500 DKK
1171834 8.000 DKK
1171182 (Autobud) 7.500 DKK
1171834 7.000 DKK
1171182 (Autobud) 6.500 DKK
1171834 6.000 DKK
1171182 (Autobud) 5.500 DKK
1171834 5.000 DKK
1171182 (Autobud) 4.800 DKK
1171834 4.600 DKK
1171182 (Autobud) 4.400 DKK
1171834 4.200 DKK
1171182 4.000 DKK