Foto endnu ikke klar
895/167
Lille kinesisk buddha Shakyamuni af delvist forgyldt bronze siddende i bhumisparcha mudra. 17–18. årh. Vægt 129 g. H. 7,4 cm.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk auktion, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag