2433/117
Tre japanske tsubaer og fem kozuka samt to mindre monteringer af mixed metal, nogle dele delvist forgyldte. Edo-Meiji. H. tsuba 6,5–8 cm. L. kozuka ca. 10 cm. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
65046 (Autobud) | ||
842750 | ||
65046 (Autobud) | ||
842750 | ||
65046 |