Foto endnu ikke klar
888/​1021

Anna Hådell (f. 1908, d. 2014)

Håndvævet rölakan tæppe med rudermønster i lyse nuancer. Sign. LH AH. Udført anden halvdel af 20. årh. hos Leksands Hemslöjd, Sverige. L. 326. B. 234.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 26. september 2019

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag