2107/327
Ægformet skrin af opalineglas med alexandrit-effekt, montering af forgyldt messing. 20.-21. årh. H. 12.
Låget gaber let. Montering med enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. februar 2021
Vurdering
Hammerslag