Foto endnu ikke klar
1514/824
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Cylindrisk vase af stentøj modelleret i knoppet stil. Dekoreret med sungglasur. Sign. Salto, Kgl. P. 20564. H. 17,5.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 31. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud